Przygotowanie pomieszczenia do malowania

Przygotowanie do malowania

Materiały ułatwiające prace malarskie zabezpieczają otoczenie przed zabrudzeniem oraz znacznie ograniczają zakres prac związanych ze sprzątaniem po zakończeniu malowania. Poniżej zostały opisane metody ochrony różnych powierzchni przed ich zachlapaniem bądź zniszczeniem.

Taśmy malarskie

Taśmy malarskie doskonale nadają się do zabezpieczenia wszystkich powierzchni i elementów konstrukcyjnych, które sąsiadują bezpośrednio z malowaną powierzchnią i mają pozostać niepomalowane. Są nimi osłaniane na przykład ściany, sufity oraz listwy. Należy zawsze stosować wysokiej jakości taśmy, gdyż charakteryzują się one lepszą przyczepnością i dopasowaniem do struktury podłoża i w ten sposób zapewniają najskuteczniejszą ochronę.

Po zakończeniu prac związanych z odnawianiem wnętrz należy niezwłocznie usunąć taśmy malarskie, gdyż po kilku tygodniach, nawet w przypadku stosowania produktu o wysokiej jakości, klej może oddzielić się od taśmy i pozostać na podłożu. Co więcej pod wpływem bezpośredniego działania promieni słonecznych zjawisko takie może wystąpić już po kilku dniach.

 

Tektura malarska

Tektura polecana jest do osłony dużych powierzchni. Doskonale sprawdza się przy pracach malarskich i remontowych. Zabezpiecza podłogi i posadzki przed uszkodzeniami, rozpryskującą i roznoszącą się farbą. Dzięki swej strukturze i domieszce włókien tekstylnych, tekturę cechuje wysoka nasiąkliwość. Nadaje się do wielokrotnego użytku, a ponieważ można ją szybko zwinąć, sprzyja racjonalizacji prac malarskich.

 

Folie malarskie

Folie malarskie dostępne są w różnych rozmiarach i gramaturach. Jest to doskonały materiał do zabezpieczania okien, drzwi i mebli. Grubsze folie mogą być także stosowane do zabezpieczenia podłóg. Niezniszczone folie mogą być ponownie użyte.

Wskazówka

Nawet w przypadku stosowania farb najwyższej jakości nie można całkowicie zapobiec rozpryskiwaniu się farby podczas malowania.

Rekomendowane produkty