Nastrój wykreowany kolorem

Wybrany kolor tworzy w pomieszczeniu specyficzny klimat i nastrój. Przy wyborze koloru należy pamiętać, że musi on pasować do mebli i stylu, w jakim pomieszczenie jest urządzone. Styl pokoju ogranicza zatem możliwość wyboru koloru. Do pokoju urządzonego w młodzieżowym stylu na pewno nie pasują ściany w eleganckiej kolorystyce.

Elegancki klimat

Do eleganckiego wnętrza doskonale pasują takie kolory jak biały, beżowy, szary, brązowy lub granatowy. Z tymi kolorami świetnie komponują się kreatywne akcenty wykonane metalicznymi farbami w kolorze srebrnym lub brązowym. Podkreślają one elegancki i wyjątkowy charakter wnętrza.

Chłodny klimat

Efekt chłodnego wnętrza uzyskamy, stosując takie kolory jak szary, niebieski, miętowozielony, bordo z odcieniem niebieskim lub antracyt. Charakter ten zostanie wzmocniony, jeżeli dodatkowo umieścimy w pomieszczeniu metaliczne efekty dekoracyjne w kolorze srebrnym.

Reprezentacyjne wnętrze

Do uzyskania reprezentacyjnego charakteru pomieszczenia zalecane są jako kolory główne przede wszystkim takie odcienie jak czerwony, szary i granatowy. Kolorami akcentowymi są odcienie mokka, beż i ciemny fiolet. Metaliczne efekty kreatywne w kolorze złotym lub srebrnym wzmacniają reprezentacyjny charakter wnętrza.

Przytulne wnętrze

Przytulne wnętrze uzyskamy wybierając ciepłe kolory i harmonijnie łącząc ich odcienie. Przykładowe kompozycje kolorów zalecanych do przytulnych wnętrz to ciepły żółty i pomarańczowy, ciepłe odcienie czerwieni, ciepła zieleń oliwkowa a także różne niuanse brązu w połączeniu z beżem.

Oaza spokoju

Spokojną atmosferę uzyskamy malując ściany farbami w naturalnym kolorze beżu, ziemistego brązu i w jasnych odcieniach żółtego lub niebieskiego. Harmonijne kompozycje w jednej tonacji, na przykład beż w połączeniu z brązem wzmacniają spokojną atmosferę wnętrza, zaś zieleń lub niebieski wprowadzają do pomieszczenia nutę świeżości.

Wnętrze młodzieżowe

Do młodzieżowego wnętrza polecane są przede wszystkim dynamiczne i żywe kolory, na przykład cytrynowy, ropa naftowa, soczysta zieleń, pomarańczowy i amarantowy. Bardzo modne jest połączenie dwóch barwnych kolorów - cytrynowego z kolorem ropy naftowej. W tej tonacji młodzieżowe wnętrze prezentuje się wyjątkowo trendy!

Subtelne wnętrze

Biały, bez, kremowy, różowy lub pastelowa zieleń nadają wnętrzu wyjątkowo delikatny, przeważnie typowo kobiecy charakter. Szczególnie delikatna jest harmonijna kompozycja bieli i kremu.

Pogodne wnętrze

Żółty, żółtozielony, soczysty zielony i pomarańczowy wysuwają się na pierwszy plan, gdyż są one bardzo charakterystyczne. Pogodny nastrój dodatkowo podkreślają barwne połączenia, na przykład żółty z zielonym.

Wnętrze naturalne

Natura kojarzy się automatycznie z wodą, świeżym powietrzem, łąkami czy drzewami. Chcąc uzyskać wnętrze o naturalnym charakterze należy zatem sięgnąć po takie kolory jak niebieski, zielony, biały oraz kolory ziemiste - brąz lub beż. Kombinacje tych kolorów są bardzo harmonijne i tworzą w pomieszczeniu naturalną atmosferę.

Rekomendowane produkty