Narzędzia Alpina

Podstawowe informacje dotyczące narzędzi

Zwykłe narzędzie kusi przede wszystkim niską ceną. Ale wyniki pracy wykonanej takim narzędziem nie zawsze są już tak kuszące jak w przypadku powierzchni uzyskanej przy zastosowaniu narzędzi wysokiej jakości.

Na co należy zwrócić uwagę:

Wysokiej jakości pędzle mają więcej włosia niż ich zwykłe odpowiedniki. Dzięki temu nabierają więcej materiału i lepiej go rozprowadzają na powierzchni, zapewniając równocześnie delikatniejszą strukturę.

Pędzle do farb na bazie wody (farby akrylowe) wykonane są z włosia ze specjalnego tworzywa. Do malowania farbami na bazie wody nie należy stosować zwykłych pędzli.

Wałki do farb na bazie wody (farby akrylowe) wykonane są z runa lub z pianki. Tylko takie wałki pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni.

Wałki do powierzchni strukturalnych (elewacje) wykonane są z runa o długości włókien 18-23 mm. Malowanie elewacji wymaga nakładania dużej ilości materiału. Długie włókna pozwalają na dokładne naniesienie materiału na strukturalną powierzchnię. Natomiast na gładkich powierzchniach taki wałek pozostawia specyficzną strukturę, tak zwane "ślady wałka".

Wałki do gładkich powierzchni (ściany wewnętrzne) wykonane są z runa o długości włókien 13-15 mm. Dłuższe włókna nabierają więcej materiału niż włókna krótkie. Dzięki temu można szybciej zakończyć malowanie, ale na powierzchni mogą pozostać ślady wałka. Na wyjątkowo gładkich powierzchniach zalecane jest zatem zastosowanie wałka o runie krótszym niż 13 mm.

Szpachelki powinny być wykonane ze stali szlachetnej i wykazywać pewną elastyczność. Takie narzędzia nie rdzewieją, zapewniając możliwość długiego użytkowania i wygodną pracę.

Wałki Alpina

Wałki do nanoszenia farb i tynków - idealne do wszystkich farb do wnętrz i farb elewacyjnych. Wałki wykonane z wysokiej jakości runa poliamidowego nabierają i pozostawiają na powierzchni dużą ilość materiału, zapewniając równomierne naniesienie farby i jednolity wzór strukturalny.

Specjalne wałki Alpina

Szczotka specjalnie zaprojektowana do kreatywnego kształtowania powierzchni przy zastosowaniu farb z serii Alpina Effekt i farb strukturalnych (na przykład Alpina Impression Effekt lub Alpina Accent Effekt). Idealne narzędzie do aplikacji farb do ścian. Wysokiej jakości szczotki PE zapewniają możliwość optymalnego nanoszenia farb i uzyskiwania ciekawych struktur szczotkowanych.

Grzebień Alpina Effekt

Narzędzie przeznaczone do uzyskiwania bardzo indywidualnych, szlachetnych struktur linearnych - pionowych, poziomych i powyginanych - przy zastosowaniu farb Alpina Linie Effekt. Wysokiej jakości szczecina poliestrowa umożliwia łatwe uzyskiwanie powierzchni o ciekawej strukturze.

Uwaga

Więcej informacji na temat narzędzi i produktów Alpina znajduje się na stronach poszczególnych produktów. Zespół "Alpina hilft" życzy sukcesów podczas najbliższego odnawiania mieszkania.