Efekty dekoracyjne jako akcenty

Efekty dekoracyjne stosujemy wówczas, gdy w pomieszczeniu ma powstać akcent, podkreślenie lub element zdecydowanie przyciągający wzrok i uwagę. Takim akcentem może być cała ściana, jej fragment lub konkretny element architektoniczny. Efekt kreatywny jest nie tylko efektem barwnym, ale wyróżnia się także pod względem struktury powierzchni.

Chcąc równocześnie uzyskać intensywną kolorystykę i strukturalny charakter powierzchni, można na wybrane produkty kreatywne nałożyć specjalną farbę. Przykładem takiego rozwiązania jest farba strukturalna Alpina Linie Effekt. Farba bazowa jest biała i nadaje ścianie szlachetny zarys linii, który można ciekawie wzmocnić kolorową farbą lub efektami metalicznymi.

Efekty kreatywne na ścianach mogą być harmonijnie stonowane lub kontrastować z kolorem pozostałej powierzchni. Generalnie do kolorystyki efektu zawsze pasuje odpowiednio dobrany jaśniejszy odcień. Wskazówka dla osób niezdecydowanych: kolor kremowy i jasne odcienie szarości są na tyle neutralne, że pasują niemal do każdego koloru - zarówno w połączeniu z innymi odcieniami ścian jak i z efektami.

Alpina Metall Effekt, kolor złoty

Wyjątkowy akcent kolorystyczny można uzyskać nadając jednej ze ścian mieniącą się złociście strukturę. Wystarczy skorzystać z produktu Alpina Metall Effekt. Do tego efektu pasują ściany w delikatnych i eleganckich kolorach, zarówno jasnych jak i ciemnych - zwykle jednak ciepłych, bardziej pasujących do ciepłego złotego.

Biel i powierzchnie strukturalne

Fantastyczne i bardzo szlachetne jest połączenie bieli z bielą, czyli białej farby do ścian z białą farbą strukturalną - akcent staje się widoczny wyłącznie dzięki strukturze efektu dekoracyjnego. Tworzymy delikatną grę powierzchni.

Porada: Silny akcent dekoracyjny

Ścianę stanowiącą akcent - uzyskaną dzięki kolorowi lub efektowi dekoracyjnemu - można dodatkowo podkreślić nadając jej "ramkę". W tym celu należy zakleić zewnętrzne krawędzie ścian taśmą malarską do szerokości 4 cm, aby farba nie dochodziła do samej granicy ściany. W ten sposób powstanie "biała ramka". Uwaga! Taśmę klejącą należy od razu usunąć ze ściany, póki ściana jest jeszcze mokra. W przeciwnym razie farba odejdzie od wewnętrznej strony "ramki".

Rekomendowane produkty