Barwne akcenty w białym pomieszczeniu

Nieważne w jakiej kolorystyce utrzymane jest pomieszczenie - znajdzie się w nim zawsze miejsce na biel. Biały kolor jest lekki, czysty i przejrzysty. Można go zawsze umiejętnie wkomponować w całą aranżację niezależnie od wybranej koncepcji kolorystycznej. Ten ponadczasowy, niezmiennie modny kolor tworzy wyjątkowo estetyczne wnętrza. Wprowadzając zdecydowany akcent barwny, uzyskamy bardzo wyrazistą aranżację.

W ten sposób możemy cieszyć się naszą ulubioną kolorystyką lub modną, indywidualną stylistyką.

Barwny akcent na ścianie powinien być stosowany w celu podkreślenia konkretnego detalu lub elementu w pomieszczeniu. Akcent kolorystyczny można też wykorzystać do optycznego podziału wnętrza lub skupienia uwagi na określonym szczególe lub elemencie wyposażenia.

Z bielą można łączyć niemal wszystkie kolory. Aby jednak uzyskać wyrazisty efekt, należy wybrać mocne, intensywne kolory. Tworzą one z bielą silny kontrast i doskonale się przy niej prezentują.

Biel z … czerwienią

Czerwień jest doskonałym kolorem do zastosowania w pomieszczeniu barwnych akcentów. Wysuwa się on automatycznie na pierwszy plan i dominuje w otoczeniu. Biel w połączeniu z czerwienią o niebieskawym odcieniu, na przykład z bordo, tworzy szalenie eleganckie, nowoczesne kompozycje.

Biały z ... żółtym i pomarańczowym

Zarówno pomarańczowy - najcieplejsza barwa - jak i żółty są bardzo wyraziste i silnie przyciągają uwagę. Biały w połączeniu z żółtym nastraja pozytywnie, jest świeży i kojarzy się jednoznacznie z latem.

Biały z ... zielonym

Intensywna, majowa zieleń jest doskonałym akcentem tworzącym piękną, świeżą kompozycję w pomieszczeniu.

Biały z ... niebieskim

Wyrazista, bardzo kontrastowa kompozycja wnosząca do wnętrza chłód i poczucie świeżości. Szczególnie dobry efekt dają odcienie ze środka niebieskiej skali kolorystycznej oraz z zabarwieniem zielonym. Dlatego kompozycje te polecane są głównie do pomieszczeń usytuowanych od strony południowej. Cieplejszy efekt można uzyskać, łącząc biel z ciemnym niebieskim.

Biały z … fioletem i jagodowym

Biel podkreśla intensywność bardzo modnego koloru jagodowego i fioletowego. Tworzy on doskonały stylistyczny kontrast w pomieszczeniu.

Biały z ... antracytem

Takie połączenie pozwala uzyskać najsilniejszy kontrast (pomijając czerń). Jest ono zimne, konkretne i stylowe, nadaje pomieszczeniu wytworności i reprezentacyjności, ale także chłodny nastrój. Wrażenie to można złagodzić, dodając do kompozycji jeszcze jeden kolor, na przykład zielony.

Biały z ... brązowym

Taka kompozycja ma wyjątkowo szlachetny i elegancki charakter. Chłodna biel zostaje zrównoważona ciepłym odcieniem brązu.

Biały z... delikatnymi akcentami barwnymi

Miłośnikom delikatnych akcentów polecamy wybór mniej intensywnych, jaśniejszych, mniej barwnych kolorów, które stworzą z białym jedynie niewielki kontrast, na przykład szary, jasno niebieski, kolor bzu, beżowy lub kawa z mlekiem.